Nooit afgekeurd voor een zinvol leven

Zinvol leven
In gesprek over psychologie
Nooit afgekeurd voor een zinvol leven
Aan het laden
/

In de volksmond wordt het woord ‘afgekeurd’ gebruikt voor mensen met een gezondheid die niet geschikt is om een salaris te verdienen. Wat raar eigenlijk, vindt Susan Kouwenberg. “Een mens is geen tomaat die wordt afgekeurd! Je kunt niet ‘afgekeurd’ worden voor het leven.” En gelijk heeft ze. Ieder mens heeft bestaansrecht en ieder mens geeft zin aan het leven. Over Psychologie sprak met Susan over zinvol leven terwijl je ziek bent.

En het woord ‘afgekeurd’, dat zullen we op Over Psychologie dus NIET meer gebruiken. Daarom schrijven we hieronder een nieuwe kop. Minder pakkend voor marketing doeleinden, meer waarheidsgetrouw en respectvoller: zinvol leven terwijl je ziek bent.

Zinvol leven terwijl je ziek bent

Susan spreekt met ons als ervaringsdeskundige en Toegepaste Psycholoog. Ze weet daardoor precies waar ze over spreekt en deze podcast zit daarom vol lessen. Deze lessen zijn voor mensen die zelf (tijdelijk) arbeidsongeschikt raakten, mensen die werken met arbeidsongeschikte anderen, mensen met dierbaren die (tijdelijk) arbeidsongeschikt zijn, én alle mensen die op zoek zijn naar zinvol leven.

Wie je ook bent, en wat je achtergrond ook is, dankzij deze podcast leer je:

  • Hoe belangrijk het gesprek over (tijdelijk) arbeidsongeschikt zijn is
  • Dat het gesprek voor jezelf heel beladen kan zijn en voor de ander wellicht minder, of andersom
  • Hoe je eigen mindset en de mindset van anderen over mogelijkheden invloed heeft
  • Dat sommige vragen (aan jezelf) helpend zijn op jezelf te activeren
  • En dat sommige stimulansen helpend zijn bij zinvol leven
  • Hoe belangrijk het is om zinvol te leven
  • Dat zinvol leven nooit uit de mode raakt
  • Wat helpend is bij chronische pijn
Susan Kouwenberg leeft zinvol

Omgaan met chronische pijn

Over dat laatste onderwerp – wat helpend is bij chronische pijn – onderhoudt Susan de website “Omgaan met chronische pijn – De weg vooruit“. Susan merkte wat voor haar en anderen werkte. Daarop dook ze literatuur in om te zien of dat ook onderbouwt wordt door onderzoek. Over díe combinatie van eigen ervaring, inspiratie, ondersteund door studie, schrijft Susan.